Case Study – ÜRO kliimakonverents

Viibisime eelmise aasta lõpus koos Euroopa ja maailma vägevatega, eesotsas Angela Merkeli ning Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga, Bonnis ÜRO kliimakonverentsil ning andsime oma panuse, et maailm oleks parem ja tervem. ÜRO kliimakonverentsil lõime Euroopa Liidu delegatsiooniala ning korraldasime vastuvõtu.

Oleme uhked, et saime koos Keskkonnaministeeriumiga anda oma panuse ÜRO kliimakonverentsi COP23 edukale toimumisele Saksamaal, Bonnis.

Ehitasime ja kujundasime Eesti vingeimate noorte disaineritega kogu Euroopa Liidu ala, mis sisaldas kõikide EU delegatsioonide tööruume, koosolekuruume ja ka suurt koordinatsiooniruumi, kus osalevate riikide ministrid oma delegatsioonidega saaksid tähtsat kliimanõu pidada. Lisaks veel puhkeruumid ja kogu Eesti delegatsiooni logistika, heaolu ja esmaklassiline esindatus gigantsel konverentsil. Kõik see ehitati Bonni ajutiselt püstitatud paviljonidesse, arvestades ÜRO kõrgeid turvanõudmisi ja saksa koostööpartnerite eripärasid.

Meie meeskond eesotsas projektijuht Katrega, koostöös vahvate ministeeriumi logistikaosakonna töötajatega vedas ka kogu ala teenindust ja logistikat selle 2-nädalase pingelise perioodi jooksul, mistõttu saime väga hea kogemuse niivõrd kõrgetasemelise suurürituse korraldamise köögipoolest.

Koostöös Euroopa Komisjoniga pidime võõrustama kahe nädala jooksul lugematul arvul kõrgeid ja eksootilisi külalisi, alates Euroopa vägevatest ja Aafrika juhtidest kuni Kiribati presidendi ja Tonga valitsusjuhini välja. 

Oluline on märkida veel 20 riigi poolt Ühendkuningriikide ja Kanada juhitava Söejärgse aja liidu (Past Coal Alliance) loomist, mis seab eesmärgiks liiduga ühinenud riikides söe kasutamisest loobumist energiatootmisel hiljemalt aastaks 2030. Ühendkuningriigid on võtnud kohustuse loobuda söe põletamisest juba 2025. aastaks. Selle liidu maailma esmaesitlus toimus meie ala koordinatsiooniruumis, kus pidime korraldama pressikonverentsi koos Kanada delegatsiooniga kogu maailma pressi raskekahurväele – Cnn, Reuters, BBC you name it.

COP23 oli üritus, kus üle 20 000 keskkonnavaldkonna delegaadi üle maailma tulid kaheks nädalaks kokku, et arutleda meile kõigile olulistel keskkonnateemadel.