Kuidas uutes tingimustes suvepäevi korraldada

Käes on juuni algus ja ehk oled sinagi mõelnud võimalikele lahendustele, kuidas sel suvel tiimiüritust korraldada?

Tavapäraselt on suveürituste planeerimine ette võetud koheselt pärast jõulugaalade ning uusaastapidustuste tralli. Märtsis ärkajad on tihti juba lootusetult hiljaks jäänud ning mida suuremaks küündib osalejate arv, seda pikemalt on ka suvepäevade toimumiskohad ette planeeritud. 

Kuna märts ja aprill möödus valdaval enamusel kodukontorites, tegeledes küsimustega kuidas ettevõte ellu jääb ning lahendades suuremaid probleeme kui tiimiürituste korraldus, on just praegu õige aeg “ärgata”. Käes on segase aja kõige selgem hetk, kahe laine vahel, kuumad suveilmad meelde tuletamas, et alanud on juuni. Nüüd on viimane ja õige hetk suvepäevadele gaasi vajutada. Kuna planeerimisel on enamus “hiljaks” jäänud, tähendab see ka seda, et võimalusi veel turul on. Ja mitte võimalusi ainult traditsiooniliseks suvepäevaks, vaid ka loovateks ja uudseteks lahendusteks, mis käiks käsikäes meie uue parima sõbra, 2+2 reegliga. 

Täna on ametlikult lubatud korraldada väliüritusi 100-le inimesele vabas õhus ning 50-le siseruumides. See tähendab, et kokku võivad tulla inimesed kõikidest Eesti nurkadest, Saaremaalt, Pärnumaalt, Viljandist. Kuigi ettevõtete sisekommunikatsiooniürituste, sh suvepäevade osas, pole eraldi reeglistiku välja antud, lähtume ka meie turvalisuse huvides suuremas osas riigi nõuannetest ja piirangutest avalikele üritustele. 

10 aasta jooksul, mil Jolos suvepäevasid korraldanud on, on enamik neist jäänud kas juuli lõppu või augusti esimesse poolde – parimad ilmad ning puhanud inimesed.

Riigi soovitused 1. juulist alates avalikele üritustele on kuni 1000 inimest vabas õhus ning 500 siseruumides, võttes arvesse, et inimestel on piisavalt ruumi, et üksteisega turvalist vahemaad hoida. Ehk siis võib riigi soovituste järgi juulisse ning augustisse planeerida mõnusaid, piisavalt värske õhu ja vaba ruumiga suveüritusi. 

Domino Park Brooklynis

Enamustel agentuuride loovjuhtidel on see reeglistik tõenäoliselt mitmed tulukesed põlema löönud. Tegu on ju omamoodi põneva challengiga, erilise hankega, kus võitjaks osutub reeglitest lähtudes kõige loovama lahenduse väljapakkuja. Ja lahendusi on. Alates glämping põllufestaritest, elektritõuksi matkadest, kuni üleeestiliste filmimaratonideni, mille lõpptulemiks on lühifilm, kus näitlevad kõik ettevõtte töötajad. Ja seda kõike võttes arvesse inimeste ohutust.

Burger Kingi sotsiaalse distantseerumise kroonid

Kui loovlahendusi ning suvepäevade võimalusi saab välja mõelda nii palju, kui kellegi ajumaht lubab, siis kinni peame pidama ikkagi 2+2 reeglist. Hoia vahet sildid on saanud pigem formaalsuseks ning reaalset filtrit need inimeste vahele ei taga. Kuigi enda turvalisuse ja tervise eest vastutab päeva lõpuks igaüks ise, on suvepäevade ja ürituste korraldaja eesmärk tagada selleks parimad võimalused. Ja ka siin läheb loovus lendu. Alates vahtnuudli mütsidest, mullijalka personaalsetest mullidest, hularõngastest, mis on ümber vöö seotud, kuni kasvuhoone õhtusöökideni. Tublid insenerid on siinkohal jõudnud välja tulla ka juba innovaatilistemate lahendustega, kus üritusele saabudes saab iga külaline endale käe ümber anduri, mis teisele liialt lähedale sattudes hakkab häälsignaale ja vibratsioone saatma. Maailm muutub ja üritused koos nendega.

Turvalisust tagav digitaalne käepael

Igatahes tundub, et suvi tuleb ilus ning riigi poolt seatud nõudeid järgides ning ise ettevaatlik olles, on võimalusi suvepäevi korraldada mitmeid. Kas siis vahtnuudli mütsides või lihtsalt värske õhu käes ning suurema maa-ala peal. Ja vabat ruumi ning värsket õhku õnneks meil jätkub. Ära jää ootama ja asu planeerima!  

Küsi lisa events@jolos.eu